Kontaktní čočky, které rozumí světlu™

 

Představujeme nové kontaktní čočky ACUVUE® OASYS with Transitions™ Light Intelligent Technology™, první kontaktní čočky svého druhu*, které se automaticky přizpůsobují změnám světelných podmínek. Věděli jste, že tyto kontaktní čočky byly magazínem Times oceněny jako jeden z nejlepších vynálezů roku 2018?

Tyto kontakntí čočky jsou o krok dál

ACUVUE® OASYS with Transitions™ rychle a automaticky snižují stresující vliv světla venku i uvnitř budovy, včetně filtrace modrého světla** a blokování škodlivého UV záření***2,4.

Přesvědčte se sami.

Light Intelligent Technology Light Intelligent Technology
squinting
open

 

Jasné světlo. Jasné řešení!

Tyto kontaktní čočky s integrovanou technologií Transitions™ Light Intelligent Technology™ snižují stresující vliv světla na vaše oči.§1

Snížují intenzitu rušivého oslnění v noci (např. halo)§ a zajišťují jasné a ostré vidění.

ACUVUE® OASYS with Transitions™ vám pomáhají adaptovat se na jasné světlo až o 5 sekund rychleji.§2

Zjistěte něco nového o světle

Téměř dvě třetiny lidí udávají, že jsou obtěžováni světlem. Většina zákazníků (94%), kteří jsou obtěžováni jasným světlem, užívá kompenzační chování.

FAQs

Jak vypadají na očích? Zatmaví se?

Kontaktní čočky se zatmaví díky aktivaci UV a/nebo HEV světlem. Byly speciálně navržené tak, aby minimalizovaly změnu vzhledu očí nositele. Při pobytu venku se úroveň aktivace mění v závislosti na intenzitě světla. Ve většině situací tak kontaktní čočky nejsou ve své nejtmavší podobě. Při příchodu do budovy se kontaktní čočky adaptují a změní se zpět na čiré.

 

Nahradí tyto nové čočky sluneční brýle? Je možné používat čočky a sluneční brýle současně?

ACUVUE® OASYS with Transitions™ nenahrazují sluneční brýle, ale je možné je nosit s běžnými slunečními brýlemi. Tyto kontaktní čočky poskytují ochranu před UV zářením pouze oblasti oka, kterou pokrývají, ostatní části a okolí oka jsou však stále vystaveny UV záření. Sluneční brýle pomáhají chránit celé oko.

 

Aktivují se čočky také umělým světlem nebo pouze venkovním UV zářením?

Kontaktní čočky se aktivují jak venku za přítomnosti UV záření, tak uvnitř budov. I když se čočka jeví jako čirá, stále je aktivovaná a adaptuje se na rozdílné světelné podmínky.

 

Fungují i při jízdě autem za čelním sklem?

Zatímco fotochromní čočky reagují na UV záření, čelní sklo v autě blokuje téměř 100 % UV záření. Je velmi důležité zmínit, že ACUVUE® OASYS with Transitions™ nenahrazují sluneční brýle, ale je možné je nosit s běžnými slunečními brýlemi.

*tisková zpráva FDA (Úřad pro kontrolu potravin a léčiv – vládní agentura USA): FDA schválila první kontaktní čočky s technologií umožňující přizpůsobení světelným podmínkám https://www.fda.gov/newsevents/newsroom/pressannouncements/ucm604263.htm (stanoveno k 10. 04. 2018)

† Data společnosti JJV z roku 2018. Definition of ACUVUE® OASYS with Transitions™ Light Intelligent Technology™

 

§V porovnání s ACUVUE OASYS® with HYDRACLEAR® PLUS

1- Tím, že vašemu zraku pomájí se rychleji adaptovat na jasné světlo a snižují mžourání.

2- Data společnosti JJV z roku 2018. ACUVUE® OASYS with Transitions™ Objective Clinical Claims

3- Data společnosti JJV z roku 2016. ACUVUE® OASYS Brand Products Comparison

4- Data společnosti JJV z roku 2018. Material Properties: ACUVUE® OASYS Brand Contact Lenses with HYDRACLEAR Plus, ACUVUE® OASYS with Transitions™ Light Intelligent Technology™, and Other Reusable Contact Lenses

**Vypočteno podle ISO-8980-3 for 380-460nm (funkce rizika vystavení modrému světlu, B(l))

***Všechny kontaktní čočky ACUVUE® obsahují UV filtr a pomáhají chránit oči před škodlivým UV zářením. Kontaktní čočky s UV filtrem NENAHRAZUJÍ plně další pomůcky jako například sluneční brýle nebo ochranné brýle s UV filtrem, protože nezakrývají celé oko a jeho okolí. Měli byste nadále nosit ochranné pomůcky dle doporučení očního specialisty.

 

Tyto kontaktní čočky nejsou náhradou za sluneční brýle.

ACUVUE® OASYS je ochrannou známkou společnosti Johnson & Johnson Medical Limited. Transitions™, Logo Transitions™, Light Intelligent Technology™ a Transitions Light Intelligent™ Lenses jsou ochranné známky společnosti Transitions Optical Limited. © Johnson & Johnson, s.r.o., 2019.