Skip to main content

Hledat

DŮLEŽITÉ BEZPEČNOSTNÍ UPOZORNĚNÍ.

Informace o dobrovolném hromadném stažení výrobků z oběhu

Bezpečí zákazníků je pro nás v Johnson & Johnson Vision nejvyšší prioritou, a proto si stanovujeme a dodržujeme vysoké standardy kvality výrobků a spokojenosti zákazníků. Dne 9. září 2019 jsme zahájili dobrovolné stažení dvou kompletních a jedné částečné šarže kontaktních čoček 1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM z trhů Evropy, Blízkého východu a Afriky, neboť tyto výrobky nesplňují předepsané standardy kvality. Je důležité uvést, že v souvislosti s těmito komplikacemi nebyly hlášeny žádné závažné nežádoucí reakce. Naše společnost již zjistila příčinu, přijala opatření k nápravě a plánuje na základě poznatků z tohoto případu zavést ještě přísnější kontrolu výroby a kontrolu kvality.

Kontaktní čočky ACUVUE®, které nejsou tímto opatřením dotčeny, jsou při použití dle pokynů výrobce bezpečné a je možno je nadále s důvěrou používat. S případnými dotazy ohledně toho, zda se toto opatření týká i vašich čoček, si prosím projděte následující tabulku nebo nás kontaktujte na čísle [800 444 414]. Jsme připraveni zodpovědět vaše dotazy a pomoci vám s vrácením všech dotčených výrobků z níže uvedených šarží.

Dotčené šarže dodané do České republiky

Značka výrobku

Specifikace výrobku
(zakřivení, dioptrie,
cylindr, osa)

Číslo hlavní šarže

Čísla šarží balení po 30 kusech

1-DAY ACUVUE® MOIST for ASTIGMATISM

BC 8,5, -6,00D/-1,75/ 180

395750

3957500108

3957500109

 

Upozornění: Pokud číslo vaší šarže v tomto seznamu není uvedeno, nemusíte žádná opatření přijímat. Vaše kontaktní čočky ACUVUE® nejsou tímto opatřením nijak dotčeny, a tudíž jsou bezpečné a je možno je nadále s důvěrou používat. Pokud nemůžete nalézt číslo šarže u vašeho výrobku, nebo jste již obal vyhodili, můžete nás kontaktovat na čísle [800 444 414] a požádat o výměnu výrobku.

Číslo šarže je uvedeno u čárového kódu na zadní nebo boční straně každé jednotlivé krabičky (viz příklad níže). Číslo šarže je rovněž uvedeno na fólii každého jednotlivého blistru obsahujícího kontaktní čočky.