JAK ZÍSKAT KONTAKTNÍ ČOČKY

CO OČEKÁVAT U OČNÍHO SPECIALISTY

Jste připraveni vyzkoušet kontaktní čočky? Když jste našli očního specialistu, zde je několik informací o tom, co vás čeká, od první návštěvy po pravidelné kontroly.

VAŠE PRVNÍ NÁVŠTĚVA KVŮLI KONTAKTNÍM ČOČKÁM

Při sjednávání termínu u očního specialisty ho nezapomeňte  informovat o tom, že si chcete vyzkoušet kontaktní čočky, protože první návštěva obvykle trvá o něco déle než běžné oční vyšetření. Oční specialista s vámi projde anamnézu zdraví vašich očí a zkontroluje vám zrak, aby se ujistil, že jsou kontaktní čočky vhodným typem korekce vašeho zraku. Vyhodnotí tvar vašeho oka, aby vám čočky přesně padly. Ukáže vám, jak je nasazovat a snímat a také jak o ně pečovat. V případě jakýchkoli dotazů se neváhejte očního specialisty zeptat.

Kontrolní návštěva

Asi po týdnu zvykání si na kontaktní čočky půjdete na kontrolní návštěvu. Pokud kdykoli předtím budete mít jakékoli problémy s pohodlím, zrakem nebo manipulací s čočkami, vždy se hned obraťte na svého očního specialistu. Pokud vám nošení čoček vyhovuje a oční specialista potvrdí, že je vše v pořádku, budete si moci objednat svou první zásilku.

Pravidelné kontroly

V průběhu času se vaše potřeby na korekci zraku mění. Podle potřeby navštěvujte očního specialistu, aby zkontroloval zdraví vašich očí a ujistil se, že nosíte správné kontaktní čočky, které nejlépe vyhovují vašim potřebám.Čočky pravidelně čistěte a pečujte o ně. 

ZAČÍNÁME S KONTAKTNÍMI ČOČKAMI

Pomozte očnímu specialistovi najít ty správné kontaktní čočky ACUVUE® právě pro vás.

† Upozorňujeme, že mohou být účtovány poplatky za oční vyšetření a aplikaci. Jedny zkušební kontaktní čočky na osobu. Oční specialista posoudí, zda jsou pro vás kontaktní čočky vhodné. Platí pouze pro zapojené oční specialisty.