BRÝLE, KONTAKTNÍ ČOČKY NEBO LASEROVÁ OPERACE OKA?

POTŘEBUJI KOREKCI ZRAKU?

Oční specialista vám může doporučit korekci zraku, pokud máte:

JAKÉ MÁM MOŽNOSTI KOREKCE ZRAKU?

Pokud váš zrak potřebuje korekci, výběr správného typu korekce zraku vám pomůže radovat se ze zřetelného vidění a zlepší kvalitu vašeho života. Oční specialista vám může doporučit jednu nebo více z uvedených možností.

DIOPTRICKÉ BRÝLE

Princip dioptrických brýlí je stejný jako u kontaktních čoček; lámou světlo
a přesměrovávají jej směrem k sítnici pro korekci zraku. Mohou korigovat krátkozrakost (myopii), dalekozrakost (hyperopii), astigmatismus a s věkem související potíže s viděním na blízko (presbyopii).

 

Brýle jsou moderní a oblíbené, můžete si vybrat z celé řady stylů, materiálů
a cenových relací. Oční specialista provede řadu očních testů, aby zjistil, jaký předpis potřebujete ke korekci zraku brýlemi. Také může navrhnout speciální povrchovou úpravu skel brýlí.

Typy skel brýlí

  • Monofokální pro dalekozrakost, krátkozrakost, astigmatismus nebo při potížích se zaostřením na blízko.
  • Progresivní (jinak také nazývané varifokální nebo multifokální skla pro presbyopii).
    S těmito čočkami uvidíte zřetelně na blízko i na dálku.

Uvažujete o nákupu brýlí?

Pokud plánujete nákup brýlí, je důležité zajít k očnímu specialistovi na oční prohlídku pro kontrolu zdraví vašeho oka a zajištění správného předpisu a správné volby korekce zraku pro potřeby vašeho zraku a životního stylu; někdy to může zahrnovat střídavé používání brýlí a kontaktních čoček v závislosti na tom, co právě děláte.

KONTAKTNÍ ČOČKY

Stejně jako u brýlí, kontaktní čočky lámou světlo a přesměrovávají jej směrem k sítnici pro korekci zraku. Kontaktní čočky pro korekci zraku se umisťují přímo na povrch oka a mohou korigovat krátkozrakost (myopii), dalekozrakost (hyperopii) astigmatismus
a s věkem související problémy s viděním na blízko (presbyopii).

 

Kontaktní čočky nejenom umožňují zřetelné vidění, umožňují vám také zachovat si přirozený vzhled. Kontaktní čočky jsou méně těžkopádné, méně viditelné a méně překáží než brýle, jsou tedy obzvláště dobrou volbou pro korekci zraku osob
s aktivním životním stylem. Musíte ale mít brýle pro dobu, kdy kontaktní čočky nemáte nasazené - také vám to nabízí možnost měnit svůj vzhled.

Jaký typ kontaktních čoček bych si měl(a) vybrat?

Oční specialista vám doporučí nejlepší kontaktní čočky pro korekci vašeho zraku
a pro váš životní styl, jsou ale dva základní typy měkkých kontaktních čoček.

Denní jednorázové kontaktní čočky

Denní jednorázové kontaktní čočky vyžadují minimální údržbu. Na konci dne je jednoduše vyhodíte a ráno použijete nový pár. Nemusíte je čistit.

Nosit nové kontaktní čočky každý den je nejpohodlnější a nejhygieničtější způsob nošení kontaktních čoček. Zeptejte se očního specialisty na denní jednorázové kontaktní čočky ACUVUE® MOIST nebo ACUVUE OASYS®.

Kontaktní čočky s plánovanou výměnou

Čočky, které na noc vyčistíte a uložíte a můžete je použít opakovaně se nazývají kontaktní čočky s plánovanou výměnou pro denní nošení. Po vyndání čoček je vyčistíte a přes noc je necháte namočené
v dezinfekčním roztoku. Ráno si je můžete znovu nasadit. Tyto čočky se vyměňují za nový pár obvykle ve dvoutýdenních nebo jednoměsíčních intervalech,
v závislosti na značce čočky a doporučení očního specialisty.

Zeptejte se očního specialisty na kontaktní čočky s plánovanou výměnou pro denní nošení ACUVUE OASYS®.

LASEROVÁ OPERACE OKA

Laserová (refraktivní) operace oka mění tvar průhledného povrchu na přední straně vašeho oka (rohovka) pro korekci krátkozrakosti, dalekozrakosti nebo astigmatismu.
U mnoha lidí laserová operace koriguje zrak, takže již pravděpodobně nebudou potřebovat brýle nebo kontaktní čočky.

Uvažujete o laserové operaci oka?

Pokud uvažujete o laserové operaci oka, měli byste si s očním specialistou pohovořit o všech rizicích a potenciálních vedlejších účincích, abyste se ujistili, že je to pro vás nejlepší volba korekce zraku. Pokud jste již laserovou operaci oka podstoupili, informujte o tom očního specialistu pokaždé, když jdete na kontrolu, vyšetření zraku nebo ošetření oka.

ZAČÍNÁME S KONTAKTNÍMI ČOČKAMI

Začněte dnes s kontaktními čočkami ACUVUE® a vyzkoušejte si je zdarma†.

†Upozorňujeme, že mohou být účtovány poplatky za oční vyšetření a aplikaci. Jedny zkušební kontaktní čočky na osobu. Oční specialista posoudí, zda jsou pro vás kontaktní čočky vhodné. Platí pouze pro zapojené oční specialisty.