ZNÁMKY A PŘÍZNAKY PRESBYOPIE

Máte s přibývajícím věkem problémy se zaostřením na blízko? Presbyopie (vetchozrakost) ovlivňuje schopnost vašeho oka zaostřit na blízké předměty. To se děje proto, že čočka v oku progresivně ztrácí pružnost.

Co způsobuje presbyopii?

Presbyopie nastává z důvodu změny čočky uvnitř oka, která se v průběhu času přirozeně ztlušťuje a tuhne. Při zaostřování na dálku nebo na blízko a zpět se tvar čočky v oku mění. Ztluštělá a méně pružná čočka ve stáří ztrácí schopnost měnit svůj tvar. Tento proces obvykle začíná kolem čtyřicítky, u někoho může ale nastat dříve i později.

Příznaky presbyopie

V rané fázi zjišťujete, že se zrak přizpůsobuje pomaleji nebo s větší námahou. Někteří lidé si toho více všímají při špatném osvětlení nebo při únavě. Příznaky a věk, kdy si problémů povšimnete, jsou
u různých lidí různé. Někteří lidé mohou kromě potíží se zaostřením začít pociťovat i únavu očí a bolesti hlavy. Pokud si takových příznaků povšimnete, obraťte se na očního specialistu a zjistěte si další informace.

DIAGNÓZA PRESBYOPIE

Oční vyšetření u očního specialisty potvrdí, zda máte presbyopii. Provede řadu testů zraku a zdraví, aby potvrdil, zda jsou potíže se zaostřením způsobeny počínající presbyopií. Presbyopie je progresivní stav, proto se pro zachování dobrého zraku
a zdraví oka doporučují pravidelné oční prohlídky.

KONTAKTNÍ ČOČKY PRO PRESBYOPII

ZAČÍNÁME S KONTAKTNÍMI ČOČKAMI

Začněte dnes s kontaktními čočkami ACUVUE® a vyzkoušejte si je zdarma†.

†Upozorňujeme, že mohou být účtovány poplatky za oční vyšetření a aplikaci. Jedny zkušební kontaktní čočky na osobu. Oční specialista posoudí, zda jsou pro vás kontaktní čočky vhodné. Platí pouze pro zapojené oční specialisty..