POCHOPENÍ KONTAKTNÍCH ČOČEK

Pokud vás zajímá, co jsou kontaktní čočky a jak vám mohou pomoci dobře vidět bez brýlí, tato příručka je určena pro vás.

Princip kontaktních čoček je stejný jako u brýlí; lámou světlo a přesměrovávají jej směrem k sítnici pro korekci zraku. Kontaktní čočky se umisťují přímo na povrch oka a mohou korigovat krátkozrakost (myopii), dalekozrakost (hyperopii), astigmatismus a s věkem související presbyopii.

KONTAKTNÍ ČOČKY PODLE TYPU

KONTAKTNÍ ČOČKY JSOU ČASTO ROZDĚLOVÁNY PODLE HARMONOGRAMU VÝMĚNY

KONTAKTNÍ ČOČKY PODLE ZDRAVOTNÍHO STAVU

KONTAKTNÍ ČOČKY PRO KRÁTKOZRAKOST NEBO DALEKOZRAKOST

Pokud jste krátkozrací, nevidíte dobře vzdálené objekty. Pokud jste dalekozrací, je obtížné zaostřit na blízké předměty. To jsou dvě nejčastější zrakové vady vyžadující korekci zraku.

KONTAKTNÍ ČOČKY PRO ASTIGMATISMUS

Pokud máte astigmatismus, vaše vidění může být rozmazané na všechny vzdálenosti. Měkké torické kontaktní čočky korigují astigmatismus kompenzací individuálních rozdílů ve tvaru vašeho oka. Umožňují správné zaměření světla na sítnici na pozadí vašeho oka. Kontaktní čočky ACUVUE® pro ASTIGMATISMUS mají EYELID STABILISED design – stabilizaci očními víčky, která používá sílu přirozeného mrkání na pomoc při udržení čočky ve správné poloze k zajištění jasného a stabilního vidění.

KONTAKTNÍ ČOČKY PRO PRESBYOPII

Presbyopie je s věkem související zdravotní stav, při kterém je stále obtížnější zaměřit zrak na blízké objekty, obzvláště při nedostatečném osvětlení. Presbyopie se obvykle objevuje ve věku kolem 40 let. S multifokálními kontaktními čočkami vidíte zřetelně na dálku i na blízko, bez brýlí na čtení.

KONTAKTNÍ ČOČKY PODLE ŽIVOTNÍHO STYLU

PROČ ACUVUE®?

Naší inspirací jsou vaše oči. Již více než 30 let neúnavně pracujeme na vytvoření kontaktních čoček, které jsou v harmonii s vašima jedinečnýma očima, vaším životním stylem a vašimi potřebami korekce zraku.

ZAČÍNÁME S KONTAKTNÍMI ČOČKAMI

Začněte dnes s kontaktními čočkami  ACUVUE® a vyzkoušejte si je zdarma.

Pomozte očnímu specialistovi najít ty správné kontaktní čočky ACUVUE® právě pro vás.

†Upozorňujeme, že mohou být účtovány poplatky za oční vyšetření a aplikaci. Jedny zkušební kontaktní čočky na osobu. Oční specialista posoudí, zda jsou pro vás kontaktní čočky vhodné. Platí pouze pro zapojené oční specialisty.