OČNÍ ALERGIE

Oční alergie (alergická konjunktivitida) je zánět oka způsobený kontaktem s alergeny jako je pyl, plíseň, roztoči nebo srst zvířat.

Příznaky

Červené, svědící, oteklé a slzící oči, často s pocitem píchání nebo pálení. V očích můžete cítit malá zrníčka, jako by se vám do nich dostal písek, a můžete mít dočasně rozostřené vidění. Kromě toho vás může svědit nos, může vám téci z nosu, můžete kýchat, kašlat nebo mít bolesti hlavy.

ACUVUE® ŘEŠENÍ

Identifikujte alergeny a vyhněte se kontaktu s nimi. Pokud máte kontaktní čočky
a dostanete se do kontaktu se známým alergenem, kontaktní čočky si vyndejte. Také může být užitečné si oči propláchnout v lázni, kterou dostanete v lékárně nebo
u očního specialisty. Pomoci mohou i zvlhčovací oční kapky. Pokud příznaky přetrvávají, pohovořte si o léčbě se svým všeobecným lékařem nebo s očním specialistou, možná vám doporučí volně prodejný lék nebo lék na předpis.

ZAČÍNÁME S KONTAKTNÍMI ČOČKAMI

Začněte dnes s kontaktními čočkami ACUVUE® a vyzkoušejte si je zdarma†.

Máte ještě nějaké dotazy ohledně kontaktních čoček?

†Upozorňujeme, že mohou být účtovány poplatky za oční vyšetření a aplikaci. Jedny zkušební kontaktní čočky na osobu. Oční specialista posoudí, zda jsou pro vás kontaktní čočky vhodné. Platí pouze pro zapojené oční specialisty..