OČNÍ ALERGIE

Oční alergie (alergická konjunktivitida) je zánět oka způsobený kontaktem s alergeny jako je pyl, plíseň, roztoči nebo srst zvířat.

Příčiny

Každá alergie je výsledkem boje imunitního systému organismu proti materiálům (obvykle neškodlivým), které tělo nerozeznává. Někdy se to označuje jako hypersenzibilní reakce. Alergeny, materiály, vůči kterým je tělo hypersenzibilní, se dostanou do očí
a způsobí, že vaše tělo vylučuje chemikálie, tzv. histaminy, které způsobují zánět.

Příznaky

Červené, svědící, oteklé a slzící oči, často s pocitem píchání nebo pálení. V očích můžete cítit malá zrníčka, jako by se vám do nich dostal písek, a můžete mít dočasně rozostřené vidění. Kromě toho vás může svědit nos, může vám téci z nosu, můžete kýchat, kašlat nebo mít bolesti hlavy.

ACUVUE® ŘEŠENÍ

Identifikujte alergeny a vyhněte se kontaktu s nimi. Pokud máte kontaktní čočky
a dostanete se do kontaktu se známým alergenem, kontaktní čočky si vyndejte. Také může být užitečné si oči propláchnout v lázni, kterou dostanete v lékárně nebo
u očního specialisty. Pomoci mohou i zvlhčovací oční kapky. Pokud příznaky přetrvávají, pohovořte si o léčbě se svým všeobecným lékařem nebo s očním specialistou, možná vám doporučí volně prodejný lék nebo lék na předpis.

ZAČÍNÁME S KONTAKTNÍMI ČOČKAMI

Začněte dnes s kontaktními čočkami ACUVUE® a vyzkoušejte si je zdarma†.

Máte ještě nějaké dotazy ohledně kontaktních čoček?

†Upozorňujeme, že mohou být účtovány poplatky za oční vyšetření a aplikaci. Jedny zkušební kontaktní čočky na osobu. Oční specialista posoudí, zda jsou pro vás kontaktní čočky vhodné. Platí pouze pro zapojené oční specialisty..