ŠEDÝ ZÁKAL (KATARAKTA)

Katarakta je zakalení oční čočky.

Příčiny

Většina katarakt souvisí s věkem a vyskytuje se mnohem častěji
u starších osob. K dalším příčinám patří vystavení škodlivým UV slunečním paprskům, špatná výživa
( https://www.acuvue.cz/proc-acuvue/kimfortni-noseni ), kouření, diabetes a rodinná anamnéza tohoto onemocnění. Pokud máte kataraktu, ale nemáte příznaky, nebo je dopad na váš zrak mírný, možná nebudete potřebovat žádnou léčbu. Pokud katarakta začíná ovlivňovat vaše každodenní aktivity, váš zrak může obnovit operace, při které je vyměněna zakalená čočka.

Příznaky

Katarakta může být zpočátku bez příznaků, v průběhu času však způsobuje stále se zhoršující zamlžené a rozmazané vidění. Také může zintenzivnit oslnění a pohled na ostré světlo činit obzvláště nepříjemným.

ACUVUE® ŘEŠENÍ

Pokud nepociťujete příznaky, léčba nemusí být nutná. Někdy dokonce mohou stačit tmavší sluneční brýle nebo speciální úprava skel proti oslnění. Pokud však katarakta ovlivňuje vaše běžné aktivity, je lepší podstoupit operaci. O možnostech léčby katarakty se poraďte se svým očním specialistou.

ZAČÍNÁME S KONTAKTNÍMI ČOČKAMI

Začněte dnes s kontaktními čočkami ACUVUE® a vyzkoušejte si je zdarma†.

†Upozorňujeme, že mohou být účtovány poplatky za oční vyšetření a aplikaci. Jedny zkušební kontaktní čočky na osobu. Oční specialista posoudí, zda jsou pro vás kontaktní čočky vhodné. Platí pouze pro zapojené oční specialisty..