Skip to main content

Hledat

JAK ZÍSKAT KONTAKTNÍ ČOČKY

CO OČEKÁVAT U OČNÍHO SPECIALISTY

Jste připraveni vyzkoušet kontaktní čočky? Když jste našli očního specialistu, zde je několik informací o tom, co vás čeká, od první návštěvy po pravidelné kontroly.

A young woman behind a phoropter as the doctor checks her eyes during an eye exam

VAŠE PRVNÍ NÁVŠTĚVA KVŮLI KONTAKTNÍM ČOČKÁM

Při sjednávání termínu u očního specialisty ho nezapomeňte  informovat o tom, že si chcete vyzkoušet kontaktní čočky, protože první návštěva obvykle trvá o něco déle než běžné oční vyšetření. Oční specialista s vámi projde anamnézu zdraví vašich očí a zkontroluje vám zrak, aby se ujistil, že jsou kontaktní čočky vhodným typem korekce vašeho zraku. Vyhodnotí tvar vašeho oka, aby vám čočky přesně padly. Ukáže vám, jak je nasazovat a snímat a také jak o ně pečovat. V případě jakýchkoli dotazů se neváhejte očního specialisty zeptat.

The camera focuses on a young woman looking through a retinal camera as her doctor looks through the other side

Kontrolní návštěva

Asi po týdnu zvykání si na kontaktní čočky půjdete na kontrolní návštěvu. Pokud kdykoli předtím budete mít jakékoli problémy s pohodlím, zrakem nebo manipulací s čočkami, vždy se hned obraťte na svého očního specialistu. Pokud vám nošení čoček vyhovuje a oční specialista potvrdí, že je vše v pořádku, budete si moci objednat svou první zásilku.

A side view of an eye doctor and a young woman looking through a retinal camera

Pravidelné kontroly

V průběhu času se vaše potřeby na korekci zraku mění. Podle potřeby navštěvujte očního specialistu, aby zkontroloval zdraví vašich očí a ujistil se, že nosíte správné kontaktní čočky, které nejlépe vyhovují vašim potřebám.Čočky pravidelně čistěte a pečujte o ně. 

ZAČÍNÁME S KONTAKTNÍMI ČOČKAMI

Pomozte očnímu specialistovi najít ty správné kontaktní čočky ACUVUE® právě pro vás.

† Upozorňujeme, že mohou být účtovány poplatky za oční vyšetření a aplikaci. Jedny zkušební kontaktní čočky na osobu. Oční specialista posoudí, zda jsou pro vás kontaktní čočky vhodné. Platí pouze pro zapojené oční specialisty.