PLAVÁNÍ S KONTAKTNÍMI ČOČKAMI

I když jsou kontaktní čočky perfektní pro aktivní životní styl, je důležité, abyste s kontaktními čočkami neplavali a nedoporučuje se vystavovat je vodě. To platí pro vodní sporty a plavání, ale také pro každodenní kontakt s vodou, např. sprchování, koupání a pobyt ve vířivce.

PROČ BYSTE NEMĚLI PLAVAT S KONTAKTNÍMI ČOČKAMI

Vystavení kontaktních čoček vodě zvyšuje riziko infekce z přirozeně se vyskytujících bakterií. Voda obsahuje mikroorganismy, které jsou pro lidi obvykle neškodné, avšak ve velice vzácných případech se mohou zachytit na kontaktních čočkách, zůstat na jejich povrchu a potenciálně způsobit závažné onemocnění očí vedoucí k infekci rohovky. K příznakům patří zánět, zčervenání, bolest, mírná citlivost a slzení oka a bez příslušné léčby může toto onemocnění způsobit i ztrátu zraku.

Udržovat zdraví svých očí s kontaktními čočkami v prostředí s vodou je snadné. Musíte jen dodržovat tyto snadné kroky;

  • Před aktivitou v prostředí s vodou kontaktní čočky vyjměte.
  • Před manipulací s čočkami si důkladně umyjte a osušte ruce.
  • Kontaktní čočky ani pouzdro na kontaktní čočky nikdy neoplachujte vodou                z vodovodu. Vždy používejte dezinfekční roztok doporučený vaším očním specialistou.
  • Nezapomeňte na pravidelné výměny pouzdra podle pokynů přiložených                   k dezinfekčnímu roztoku.

Pokud nosíte čočky s plánovanou výměnou, dbejte na jejich správné čištění podle pokynů výrobce a vždy je ukládejte do čerstvého roztoku.

CO UDĚLAT V PŘÍPADĚ, ŽE SE NA KONTAKTNÍ ČOČKY DOSTANE VODA

Nezapomeňte, že před aktivitou v prostředí s vodou musíte kontaktní čočky vyjmout. Pokud se vám voda do očí dostane náhodou, když máte kontaktní čočky, dodržujte tyto kroky:

ZAČÍNÁME S KONTAKTNÍMI ČOČKAMI

Začněte dnes s kontaktními čočkami ACUVUE® a vyzkoušejte si je zdarma†.

†Upozorňujeme, že mohou být účtovány poplatky za oční vyšetření a aplikaci. Jedny zkušební kontaktní čočky na osobu. Oční specialista posoudí, zda jsou pro vás kontaktní čočky vhodné. Platí pouze pro zapojené oční specialisty..