ŽIVOT S KONTAKTNÍMI ČOČKAMI

Většina nositelů kontaktních čoček ví, že pokud nemáte speciální čočky pro prodloužené nošení,
s kontaktními čočkami byste neměli spát. Někdy však i ten nejzkušenější nositel může usnout
s čočkami v očích na konci dlouhého dne nebo při neplánovaném zdřímnutí doma nebo na cestě

PROČ BYSTE NEMĚLI SPÁT S KONTAKTNÍMI ČOČKAMI

Kyslík ze vzduchu je životně důležitý pro zdraví rohovky (přední průhledný povrch oka). I když moderní měkké kontaktní čočky umožňují dostatečný průchod kyslíku čočkou při denním nošení, ve spánku máte oči zavřené, tím se snižuje přístup kyslíku a mohou vznikat potenciální problémy s očima (pokud nemáte speciální čočky určené pro prodloužené nošení). Když usnete s kontaktními čočkami, může se tím zvýšit riziko komplikací, např. vznik rohovkového vředu, který může být velmi bolestivý. I když je to velmi vzácné a většinou léčitelné onemocnění, často způsobuje jizvy, které mohou mít dlouhodobé účinky na váš zrak.

CO DĚLAT, KDYŽ USNETE S NASAZENÝMI ČOČKAMI

Pokud si náhodně zdřímnete nebo usnete s nasazenými čočkami, může se stát, že kontaktní čočky budou sušší než obvykle a bude obtížnější je z oka vyjmout. Pokud si nejste jisti nebo pokud si povšimnete zčervenání, bolesti nebo horšího vidění, nebo když se vám nedaří čočky vyndat, okamžitě vyhledejte očního specialistu.

ZAČÍNÁME S KONTAKTNÍMI ČOČKAMI

Začněte dnes s kontaktními čočkami ACUVUE® a vyzkoušejte si je zdarma†.

†Upozorňujeme, že mohou být účtovány poplatky za oční vyšetření a aplikaci. Jedny zkušební kontaktní čočky na osobu. Oční specialista posoudí, zda jsou pro vás kontaktní čočky vhodné. Platí pouze pro zapojené oční specialisty..