COVID-19 a nošení kontaktních čoček

Pro nás v ACUVUE® byli naši klienti vždy prioritou číslo jedna a v současné nejisté době stále myslíme na vás a vaše rodiny.

Ve světle nejnovějšího vývoje v souvislosti s virem COVID-19 vám chceme poskytnout některé další informace týkající se kontaktních čoček.

Všichni se nyní snažíme zvyknout si na nový způsob života, a proto se vám budeme průběžně ozývat prostřednictvím našich online kanálů a přinášet vám nové informace, rady a podporu.

JAK DÁL BEZPEČNĚ NOSIT KONTAKTNÍ ČOČKY

Kontaktní čočky je možno bezpečně dál nosit, přičemž je nutno předcházet jejich možné kontaminaci dodržováním pokynů pro správnou péči o ně, které jste obdrželi od svého očního specialisty a mezi něž patří důkladné umytí, očištění a usušení rukou před každou manipulací s kontaktními čočkami. Bližší informace naleznete níže.


ČIŠTĚNÍ A PÉČE

Ať už nosíte jednodenní kontaktní čočky, nebo kontaktní čočky pro plánovanou výměnu, udržování správné hygieny při manipulaci s čočkami je důležitější, než kdy předtím. Jako vždy si před nasazením nebo vyjmutím kontaktních čoček umyjte ruce antibakteriálním mýdlem a vodou.

 

Oficiální pokyny Světové zdravotnické organizace naleznete zde:


POKUD JSTE NEMOCNÍ

Doporučuje se nosit brýle namísto kontaktních čoček, dokud se nebudete cítit lépe, neboť vaše oči mohou být v tomto období citlivější a také je možné, že budete více spát.  Spánek s nasazenými kontaktními čočkami se nedoporučuje. Pokud nosíte jednodenní kontaktní čočky, vyhazujte je po jednom použití jako obvykle. Pokud nosíte kontaktní čočky pro plánovanou výměnu, je doporučováno začít novým párem po prodělání nemoci, abyste zajistili, že nežádoucí mikroby nezůstanou na povrchu vašich kontaktních čoček.

ZÁSOBOVÁNÍ KONTAKTNÍMI ČOČKAMI

Ujišťujeme vás, že jsme připraveni nadále dodávat kontaktní čočky ACUVUE®, které si budete moci vyzvednout u svého očního specialisty, aby vám nedošly zásoby.

I když v tomto období došlo k uzavření mnoha kamenných prodejen, aby se omezily kontakty mezi lidmi, většina zařízení vám dál nabízí podporu online, e-mailem nebo telefonicky.

Navštivte prosím webové stránky vaší optiky, kde si můžete objednat nové čočky, případně svého očního specialistu kontaktujte přímo a požádejte o bližší informace.

ZŮSTAŇTE V KONTAKTU

Pokud potřebujete další informace, můžete se na nás obrátit prostřednictvím e-mailu nebo telefonicky

E-mailem

Získejte informace na e-mailu [email protected]

Zavolejte nám do centra služeb pro zákazníky

Zavolejte nám na tel. číslo 800 444 414. po – pá 8:30-17:00