O kontaktních čočkách exituje řada mýtů. Ty nejčastější z nich vám zde pomůžeme objasnit.

Kontaktní čočky se mohou ztratit za okem

To je fyzicky nemožné. Vaše oko je kryté membránou, která spojuje vnitřní strany očních víček a zabraňuje tomu, aby se cokoli, včetně kontaktních čoček, dostalo za oko.

Kontaktní čočky mohou oko poškrábat

Problémy související s kontaktními čočkami mohou nastat, je to ale velmi nepravděpodobné. Většina běžných zdravotních problémů je způsobena špatně vybranými čočkami nebo nedodržováním harmonogramu jejich nošení, který doporučil oční specialista.

Pokud budete při nošení kontaktních čoček pociťovat jakýkoli neobvyklý diskomfort nebo změny vidění, okamžitě si je vyndejte a spojte se s očním specialistou.

Kontaktní čočky se mohou přilepit na oko

Kontaktní čočky se nemohou přilepit na oko, pokud budete dodržovat doporučení očního specialisty ohledně nošení, vyjmutí a péče. Nezapomeňte si před spaním čočky vyndat a pokud máte pocit, že jsou suché, zkuste před vyjmutím použít zvlhčující kapky.

ZAČÍNÁME S KONTAKTNÍMI ČOČKAMI

Máte ještě nějaké dotazy ohledně kontaktních čoček?

Začněte dnes s kontaktními čočkami ACUVUE® a vyzkoušejte si je zdarma.

†Upozorňujeme, že mohou být účtovány poplatky za oční vyšetření a aplikaci. Jedny zkušební kontaktní čočky na osobu. Oční specialista posoudí, zda jsou pro vás kontaktní čočky vhodné. Platí pouze pro zapojené oční specialisty.