MÁTE STRACH Z NOŠENÍ KONTAKNTÍCH ČOČEK? ZJISTĚTE VÍCE O OBECNÝCH OBAVÁCH A JAK PŘEKONAT SVŮJ STRACH

I když existuje mnoho mýtů nebo mylných představ o kontaktních čočkách, většina z nich souvisí se strachem z neznáma.

Různí lidé sdíleli své obavy a měli možnost vyzkoušet si svobodu a sebevědomí, které jim poskytnou kontaktní čočky ACUVUE®. Můžete to zažít také. Podívejte se na videa níže a zjistěte, jak se jim dařilo.

 

Anna si myslí, že kontaktní čočky mohou být na oku nepříjemné

Na rozdíl od některých dřívějších kontaktních čoček je většina moderních kontaktních čoček tenká a měkká, takže je pohodlnější na nošení. Mnoho z nich je vyrobeno z materiálů bohatých na vlhkost, které jsou prodyšné, což jim umožňuje průchod kyslíku.

Roman si myslí, že kontaktní čočka se může v oku ztratit

To je fyzicky nemožné. Vaše oko pokrývá membrána, která je propojena s očními víčky a zamezuje tomu, aby se cokoliv dostalo za vaše oko, včetně kontaktních čoček.

Karolíně je 48 a myslí si, že kontaktní čočky už nejsou pro ni.

Kontaktní čočky mohou nosit lidé všech věkových skupin. Pokud po 40. roce života zjistíte, že potřebujete brýle na čtení, existuje vhodná alternativa kontaktních čoček, což znamená, že nemusíte řešit problémy s nošením brýlí na čtení.

Petr se bojí, že se šťouchne do oka

Při nasazování a snímání kontaktních čoček se váš prst vůbec nemusí dotknout oka. Často je to jen pocit, jako byste si na oko kápli kapku vody.

Táňa si myslí, že kontaktní čočky mohou poškodit její oči

Dokud budete dodržovat plán výměny a pokyny k čištění kontaktních čoček, které vám poskytne váš oční specialista, a budete se vracet na pravidelné kontroly zraku, mohou být kontaktní čočky zdravou volbou pro korekci zraku.

Jste připraveni vyzkoušet kontaktní čočky?

Začněte dnes s kontaktními čočkami ACUVUE® a vyzkoušejte si je zdarma.

Podívejte se na další mýty a jejich objasnění

Všechny kontaktní čočky ACUVUE® obsahují UV filtr a pomáhají chránit oči před škodlivým UV zářením. Kontaktní čočky s UV filtrem NENAHRAZUJÍ plně další pomůcky jako například sluneční brýle nebo ochranné brýle s UV filtrem, protože nezakrývají celé oko a jeho okolí. Měli byste nadále nosit ochranné pomůcky dle doporučení očního specialisty.