Přínosy blokování UV záření

Kontaktní čočky pomáhají chránit vaše oči před sluncem

Svou pokožku chráníte proti ultrafialovým (UV) paprskům, ale víte, že vaše oči také potřebují ochranu před sluncem? Všechny kontaktní čočky ACUVUE® obsahují UV filtr blokující více než 98 % slunečních UVB paprsků a 85 % UVA paprsků.*

Pomáhají chránit vaše oči před sluncem

Chraňte své oči i ve dnech, kdy je obloha zamračená nebo zatažená

Většina z nás chrání své oči ve slunečných dnech, ale UV paprsky mohou vaše oči poškodit i ve dnech, kdy je zataženo. Je proto důležité chránit oči před UV paprsky trvale.

Berte v úvahu denní dobu

Slunce je nejsilnější mezi 10. hodinou ranní a 2. hodinou odpolední. Největší riziko poškození vašich očí sluncem je však dopoledne a pozdě odpoledne. Zkuste své oči chránit po celý den.

Pozor na odražené světlo

Světlo odražené od písku, sněhu nebo vody zintenzivňuje sluneční paprsky. Své oči chraňte obzvláště na pláži, na lyžích, u vody nebo ve vysoké nadmořské výšce.

Noste klobouk

Klobouk se širokou krempou pomáhá ještě lépe chránit vaše oči. Také pomůže chránit váš obličej a hrudník před spálením a zabrání úžehu.

OCHRANA OČÍ PŘED SLUNCEM

Pokud se rozhodnete na ochranu proti UV paprskům použít sluneční brýle, vyberte si velká skla a styl s těsně přiléhavými stranicemi, abyste chránili co největší část očí. I sluneční brýle dobré kvality však propouští slunce kolem obrouček. Kontaktní čočky s UV filtrem jsou usazeny nad rohovkou a čočkou jako další ochrana před škodlivými UV paprsky. V kombinaci se slunečními brýlemi a kloboukem se širokou krempou zajistí dokonalejší ochranu vašich očí. Také je důležité dávat si pozor na odražené světlo. Světlo odražené od písku, sněhu nebo vody zintenzivňuje sluneční paprsky. Své oči chraňte obzvláště na pláži, na lyžích, u vody nebo ve vysoké nadmořské výšce.

ZAČÍNÁME S KONTAKTNÍMI ČOČKAMI

Začněte dnes s kontaktními čočkami ACUVUE® a vyzkoušejte si je zdarma†.

Pomozte očnímu specialistovi najít ty správné kontaktní čočky ACUVUE® právě pro vás.

†Upozorňujeme, že mohou být účtovány poplatky za oční vyšetření a aplikaci. Jedny zkušební kontaktní čočky na osobu. Oční specialista posoudí, zda jsou pro vás kontaktní čočky vhodné. Platí pouze pro zapojené oční specialisty.

*Všechny kontaktní čočky ACUVUE® obsahují UV filtr 1. nebo 2. třídy, který pomáhá chránit před pronikáním škodlivého UV záření k rohovce a dovnitř oka. Kontaktní čočky
s UV filtrem nenahrazují plně další ochranné pomůcky, jako například sluneční brýle nebo ochranné brýle s UV filtrem, protože nezakrývají celé oko a jeho okolí. Měli byste nadále používat brýle s UV filtrem podle pokynů svého očního specialisty.