Sebedůvěra mladých lidí může úzce souviset s jejich vzhledem. Pokud se jim nelíbí, jak vypadají s brýlemi, může to ovlivnit jejich sebedůvěru a to může mít negativní dopad na jejich společenský život. Brýle mohou také děti zatěžovat při sportu a při hraní.

VÝHODY KONTAKTNÍCH ČOČEK PRO DĚTI A DOSPÍVAJÍCÍ MLÁDEŽ

Kvalita vidění

Kontaktní čočky poskytují širší zorné pole ve srovnání s brýlemi, takže děti lépe vidí věci koutkem oka.

Svoboda

Čočky dávají dětem svobodu pobíhat, sportovat a hrát si, aniž by jim překážely brýle. Také se nemusíte obávat, že dítě brýle na předpis rozbije. (Vezměte laskavě na vědomí, že v některých sportech se doporučuje nošení ochranných brýlí nebo je dokonce povinné.)

Vzhled

Kontaktní čočky mohou dětem pomoci zvýšit sebevědomí. V klinické studii 80 % rodičů souhlasilo, že kontaktní čočky zvýšily sebevědomí jejich dítěte*.

Cenová dostupnost

Cena kontaktních čoček závisí na typu čoček a na tom, jak často se používají; někteří lidé nosí kontaktní čočky každý den, jiní jen pro speciální příležitosti a na konkrétní aktivity.

JSOU PŘIPRAVENI?

Pro nošení kontaktních čoček neplatí žádný minimální věk.

Nejdůležitější otázkou je, zda je vaše dítě dostatečně zralé a motivované k tomu, aby čočky správně nosilo a dobře se o ně staralo, protože kontaktní čočky vyžadují obzvláště dobrou hygienu a péči.

Vy sami nejlépe posoudíte úroveň zralosti svého dítěte. Pokud si myslíte, že se dítě doma i ve škole chová odpovědně, může být zralé pro nošení kontaktních čoček.

CENA KONTAKTNÍCH ČOČEK

CENOVÁ DOSTUPNOST

Na rozdíl od brýlí, které hned na začátku stojí dost peněz, u kontaktních čoček jsou náklady rozprostřené v čase v závislosti na tom, kolik čoček si koupíte a jak často je používáte. Výměna čoček je levnější než výměna brýlí, vaše dítě však i tak bude potřebovat záložní brýle.

ZAČÁTEK JE SNADNÝ

MÁTE DALŠÍ DOTAZY?

Vyhledejte odpovědi na všechny své dotazy a další informace v části Nejčastější dotazy.

†Upozorňujeme, že mohou být účtovány poplatky za oční vyšetření a aplikaci. Jedny zkušební kontaktní čočky na osobu. Oční specialista posoudí, zda jsou pro vás kontaktní čočky vhodné. Platí pouze pro zapojené oční specialisty.

*V klinické studii, která hodnotila nositele kontaktních čoček, byli dotazovaní mladí lidé ve věku od 13 do 19 let a jejich rodiče. Walline JJ, Jones LA, Rah MJ, et al; CLIP Study Group. Contact Lenses in Pediatric (CLIP) Study: Benefits of Contact Lens Wear for Children and Teens. Eye & Contact Lens 33(6): 317-321, 2007.